FJO:n tulokset

23.10.2017

Finnish Judo Open kilpailtiin 21.10. Tesoman Palloiluhallilla. Kiitos kaikille osallistujille, valmentajille, tukijoukoille ja talkoolaisille! Tampereelle kisoista saatiin kolme mitalia: Kultaa Sayd-Arbi Kubaev P18 -73 kg, hopeaa Elviira Kujansuu N-57 kg ja Aatu Laamanen M-90 kg. Onnea!

Tulokset:

 

Tytöt 18 v -52 kg

1.Susanna Sundberg, Hontai Judo, 

2.Jannika Hellgren, Nummelan Judo

3. Enisa Balatkhanova, Meido-Kan

 

Tytöt 18 v -63 k

 

1. Katri Raveala, Chikara

2. Lotta Vahe, Orimattilan judo

3. Agnes Erikson, Borlänge JK

3. Venla Laiho, Nummelan Judo

 

Tytöt 18 -70 kg 

1. Vilma Leppäniemi, Lappajärven Veikot

2. Salma Yousef, Shirokawa

 

Tytöt 18 +70 kg 

1. Tiia Uusitalo, Tikkurilan Judokat

 

Pojat 18 -50 kg

1.Marcus Saksladu,Audentese Spordiklubi

2.Atte Rantalainen,  Mikkelin Judo

3.Lassi Ahlstrand, Jyväskylä Jigotai

 

Pojat 18 -55 kg

1. Viljar Lipard, Audentese Spordiklubi

2. Leon Svalberg, Stockholms JK

3. Jesse Ollikkala, Nummelan Judo

3. Heydr Pashaev, Nacka Jk

 

Pojat 18 -60kg

 

1. Carl Gustaf Kont, Ookami Tallinn

2. Juuso Hannula,Kirkkonummen Jk

3. Vili Pajari Tikkurilan Judokat

3. Joonatan Ristmäe, Tarto Do

 

Pojat -18 -66 kg

 

1.Roope Korhonen,Kajaanin JK

2. Daniel Marcus Vardja, Airado

3. Deniel Nuries, Audentese Spordiklubi

3.Turpal Djoukajev, Hämeenlinnan JS

 

Pojat 18 -73 kg

 

1. Sayd-Arbi Kubaev, Tampereen Judo

2. Vili Vehmas, Kirkkonummen JS

3. Rainer Kanevets, Tikkurilan Judokat

3.Markus Vatoa, Ookami Tallinn

 

Pojat 18 -81 kg

1. Karl Tüksammel, Airado

2. Armen Movsisjan, Aidentese Spordiklubi

3. Iisak haukkala, Seinäjoen JS

3. Miska Pyykkö, Lahden JS

 

Pojat 18 -90 kg

1.Simon Sülla, Aitado

2. Albin Broman, SPIF Judo

3. Alexandru Herea, Turun Judoseura

 

Pojat 18 +90kg

1. Leevi Muhonen, Mikkelin Judo

2. Zakaria Bouzada,  Chikara

3. Nils Mattson, Stockholms JK

 

 

Miehet alle 60 kg

1. Otto Koponen, Joen Yawara

2. Thomas Rönkkö, Orimattilan JS

3. Mark Tsirkin, Spordiklubi Mikado

 

Miehet alle 66 kg

1. Luukas Saha, Riihimäen JS

2. Joel Ylitalo, Meido-Kan

3. Johan Heffermehl, Ippon

3. Henri Tuurala, Raision Ryhti

 

Miehet alle 73 kg

1. Martin Thiblin, Ippon

2. Sikko Kaewasa, Hämeenlinnan JS

3. Eetu Heinonen, Meido-Kan

3. Valtteri Olin, Bodonos

 

Miehet alle 81 kg

1. Oskari Mäkinen, Nummelan Judo

2. Matias Kollerud, Ippon

3. Tomas Tervonen, Chikara

3. Klaus Verlin, Hontai Judo

 

Miehet alle 90 kg

1. Klen Kristofer kaljulaid, Audentese Spordiklubi

2. Aatu Laamanen, Tampereen Judo

3. Mattias Kuusik, Tarto Do

3. Matti Juopperi, Kirkkonummen JS

 

Miehet yli 100 kg

1. Erkka Kari, Meido-Kan

2. Victor Pronko, Kostomuksha Judo Team

 

Naiset alle 57 kg

1. Pihla Matikainen, Maskun Tempo

2. Elviira Kujansuu, Tampereen Judo

3. Klara Mattsson, Stockholms JK

 

Naiset alle 70 kg

1. Cecilie Bolander, Ippon

2. Jessika Hellgren, Nummelan Judo

3. Lena Krautscheid, Uppsala JK

3. Kristel Naelso, Viljandi Spordiklubi Taifu